Kunstnikust

Kärt Summatavet on eesti ehtekunstnik, disainer, õppejõud ja teadlane. Ta lõpetas 1987. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudi metallikunsti erialal. Summatavet kasutab oma loomingus palju rahvuslikke motiive ja vanu traditsioone. Tema looming on pühendatud eesti ja soome-ugri mütoloogilise maailmapildi tutvustamisele ja kaasaegsele mõtestamisele: “Rahvakunstis leiduvaid märgid, värvid ja ornamendid on seotud meie eelkäijate mõtlemise ja keelega, kuid nendega saab anda edasi sõnumeid – ehted ja märgid on visuaalne emakeel, millega edastame igavikulisi tekste ja olulisi sõnumeid ka teistele nähtavaks”.

Summatavet on töötanud alates 1991 Eesti Kunstiakadeemias õppejõuna, Tartu Ülikoolis vanemteadurina (2008-2012) ja vabade kunstide professorina (2019/2020). Ta on töötanud kutsustud teadurina Helsingis Aalto Ülikoolis (Research Fellow, 2013) ning Hiinas Guangdongi Tehnikaülikooli tööstusdisaini osakonnas välisprofessorina (Foreign Professor, 2014-2015). Ta on Tartu Ülikooli Arvutiteaduse Instituudi konsultant ja juhib Tallinnas oma disaini-alast ettevõtet EHEsummatavet OÜ (CEO).
Summatavet on esinenud näitustel alates 1986. aastast: isiknäitusi 40, rahvusvahelistel ühisnäitustel osalemisi üle 100 Eestis, Soomes, Inglismaal, Rootsis, Norras, Saksamaal, Lätis, USAs, Poolas, Sloveenias, Hiinas, Venemaal, Koreas, Ungaris, Itaalias, Prantsusmaal, Belgias. Osalenud Eesti Disainerite Liidu näitustel Soomes, Inglismaal, Itaalias, Belgias, Austrias, Rootsis, Prantsusmaal.

Koduleht – summatavet.ee

Kontakt

info[ät]stuudio22.eu

 

Tööd