Kunstnikust

Marge Viirg on eesti graafik ja maalikunstnik, kes kuulub rühmitusse Studio 22 alates 1980-ndate aastate keskpaigast. Graafika tehnikaid õppis ta Peeter Ulase ja Concordia Klari käe all. Pärast Marge Viirgi esimest personaalnäitust 1986. aastal kutsus Tõnis Vint ta oma stuudiosse. Sealt algas justkui uus, avastusterohke elu graafikuna. 1994. aastal lõpetas Marge Viirg Tallinna Ülikooli kunstiõpetuse õpetajana. Hiljem liitus ta ka kunstirühmitusega Vedelik. Ta on täiendanud end Tõnis Laanemaa kunstistuudios ning läbinud EKA Avatud Akadeemia kursused aastatel 2006-2007 ja 2013. Kunstnikuna on Marge Viirg väljendanud ennast eelkõige graafika ja abstraktse akrüülmaali kaudu. Tegemist on stiilipuhta Studio 22 kunstnikuga, kelle esteetiliste teoste käekirjaks on geomeetriliste mustrite loomine, mille jõud lahvatab kordusest tekkivast rütmist ning mis mõjuvad sageli otsekui mitmetest kihtidest koosnevad ruumilised väljad või geomeetrilised maastikud. Marge Viirg on ka Eesti Kunstnike Liidu liige.

Sinust saab vaba unistaja, kui sulle antakse teele kaasa üks sinine kala, hõbepasun ja palju erinevaid värve.

Kõik me otsime teid ja vahendeid, kuidas tegelikkust kodeerida või dekodeerida. Loome, toetudes varasematele teadmistele ning õpetustele, sisemiseks ajendiks rõõm tegemisest ja eksistentsist.

Kunstnikul on avaja ja tähendusandja olemuslik roll. Vaataja on vaba seda tõlgendama. Minu tööd on muutlikku situatsiooni peegeldav projekt, mis visandab metafoorilist olukorda ehk vaba leiutis. Liikudes kaosest korrastatuse- ja vabadusest organiseerituse poole. Otsida võib mustreid, kujunditesse allutatud filosoofiat.

Abstraktsete süsteemide ja koodide varjus peitub võimalus öelda, mida tahad. Samas loob valikuvabaduse väikene piiratus uusi ruumikujundeid.

Igasugusel eneseväljendusel on maailmas oluline kaal. See ei olene tänapäeva maailma bipolaarsusest.

On õnn olla osa universumist, mille piirid on tajumatud.

Kontakt

info[ät]stuudio22.eu

 

Tööd